Odsłonięcie tablicy pamięci

Dnia 17. września 2023r. w naszej parafii odsłonięto i poświęcono tablicę pamięci Elżbiety Kozaneckiej ps. „Basia”, Żołnierzy Wyklętych oraz tych, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie w walce o wolną Ojczyznę.
Uroczystości te poprzedziła Msza Święta koncelebrowana przez ks. Henryka Lewandowskiego (kapelana Stowarzyszenia Historycznego im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ), ks. kan. Grzegorza Mierzejewskiego, który wygłosił homilię oraz ks. proboszcza Andrzeja Kopczyńskiego.
Po Mszy Świętej nastąpiła druga część uroczystości, czyli odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamięci. Odsłonięcia dokonały rodziny osób represjonowanych a tablicę poświęcił ks. proboszcz Andrzej Kopczyński. Po poświęceniu tablicy rodziny oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty i znicze.
W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe:
– Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
– Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie
– NSZZ RI Solidarność powiatu płockiego
– OSP Radzanowo
– Koła Łowieckiego TROP-PŁOCK
oraz rodzina śp. Elżbiety Kozaneckiej, rodziny osób represjonowanych, zaproszeni goście, harcerze i licznie gromadzeni parafianie.
Po części oficjalnej Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ zaprezentowało pojazdy i broń z czasów walk niepodległościowych. Na uczestników pikniku czekał poczęstunek przygotowany przez parafian.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.