Radzanowo, ul. Płocka 30

Zapraszamy na Triduum Paschalne


0
Categories : Aktualności
Najważniejsze dni Wielkiego Tygodnia to Święte Triduum Paschalne. Postarajmy się w te dni być w kościele. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Liturgia będzie w te trzy dni o godz. 18.
Rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej.
W Wielki Piątek będzie Liturgia Męki Pańskiej. Przypominam o szczególnym charakterze Wielkiego Piątku i o poście ścisłym tzw. ilościowym tego dnia obowiązującym. W wielki piątek po liturgii pomodlimy się gorzkimi żalami, a od godz. 21 koła różańcowe poprowadzą czuwanie różańcowe.
W Wielką Sobotę będzie święcenie pokarmów, co pół godziny od godz. 9.00 do 13.00. Będzie również poświęcenie pokarmów przed wieczorną liturgią o godz. 17.40. Na Wigilię Paschalną proszę o przyniesienie gromnic lub świec. Zachęcam do adoracji przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.
Adoracja prywatna połączona z wartą Strażaków i Harcerzy będzie trwała całą noc w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.
Zachęcam do adoracji w ciągu dnia w wielką sobotę przez poszczególne wioski i ulice wg rozpiski, która jest na drzwiach kościoła oraz będzie na stronie parafialnej i na facebooku.
Rezurekcja z procesją wokół kościoła będzie w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Pozostałe Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania będą o godz. 9.00 i 11.30.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą tak, jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 11.30 i 15.00.

Parafia Rzymskokatolicka św. Floriana w Radzanowie ul. Płocka 30, 09-451 Radzanowo/ tel. 24 261 34 20