3. Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024 r.

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu wewnętrznej przemiany i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Gorzkimi Żalami będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30. Od godz. 11 będzie różaniec prowadzony przez Koła Różańcowe w intencji pokoju na świecie.

Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o praktykach wielkopostnych: poście, modlitwie i jałmużnie. Pamiętajmy o Nabożeństwach Wielkopostnych:

 • Droga Krzyżowa będzie w najbliższy piątek o godz. 15.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
 • Gorzkie Żale będą dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30, a za tydzień o godz. 9.00.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 5. Niedzieli Wielkiego Postu w dniach 17 – 19 marca.
 2. Są już baranki do koszyczka wielkanocnego w cenie 8 zł na wsparcie akcji Caritas.
 3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić się w intencji „Żołnierzy Niezłomnych”, którzy swoje życie oddali za wolność naszej Ojczyzny. Będziemy modlić się również za naszą Ojczyznę i o pokój na świecie, a zwłaszcza w Ukrainie i w Ziemi Świętej.
 4. Za tydzień na Mszy Świętej o 11.30 będzie śpiewał chór.
 5. W ostatnim czasie renowacji została poddana krata kościelna. Dziękuję Panu Janowi Sobieckiemu za pomoc finansową w tej renowacji. Obecnie do renowacji została oddana furtka od strony parku.
 6. W minionym tygodniu odbył się dekanalny konkurs biblijny, w którym pierwsze miejsce zajął i awansował do etapu diecezjalnego Łukasz Maliński.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Puszcz. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

2. Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

 1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu wewnętrznej przemiany i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o praktykach wielkopostnych: poście, modlitwie i jałmużnie. Pamiętajmy o Nabożeństwach Wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa będzie w najbliższy piątek o godz. 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
 • Gorzkie Żale będą dziś na Mszy Świętej o godz. 9, a za tydzień o godz. 11.30.
 1. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Gorzkimi Żalami będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30. Od godz. 11 będzie różaniec prowadzony przez Koła Różańcowe w intencji pokoju na świecie.
 2. Dziś na Mszy świętej o godz. 9 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwa o godz. 17.
 4. W najbliższy piątek 1. marca przypada Dzień Pamięci o „Żołnierzach Niezłomnych”. Zapraszam w ten dzień, czyli w piątek na Drogę Krzyżową połączoną z modlitwa za Ojczyzną. Zapraszam również na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę 3. marca o godz. 11.30 w czasie, której będziemy modlić się w intencji „Żołnierzy Niezłomnych”, którzy życie oddali za wolność naszej Ojczyzny. Będziemy modlić się również za naszą Ojczyznę i o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
 5. Dziś przeżywamy w kościele niedzielę „Ad Gentes”, która jest obchodzona pod hasłem „W kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Po każdej Mszy Świętej jest zbiórka do puszek na cele misyjne.

1. Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

 1. Dziś jest pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o praktykach wielkopostnych: poście, modlitwie i jałmużnie. Pamiętajmy o Nabożeństwach Wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa będzie w najbliższy piątek o godz. 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
 • Gorzkie Żale będą zarówno dziś, jak i za tydzień będą na Mszy Świętej o godz. 9.
 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. W najbliższy czwartek 22. lutego przypada 93. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie w Płocku.
  Zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00, na której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. Niedziela Zwykła – 11.02.2024 r.

 1. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O SOLIDARNOŚĆ Z OFIARAMI WOJNY NA UKRAINIE PO DWÓCH LATACH OD INWAZJI ROSYJSKIEJ.

Wkrótce minie kolejna rocznica pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych z  września 2023, od  początku wojny zostało poszkodowanych ponad 27 tys. osób cywilnych, z czego 14 tys. odniosło rany, 7 tys. poniosło śmierć, w tym ok. 500 dzieci. Zginęło ok. 70 tys. żołnierzy ukraińskich, a 120 tys. odniosło rany. Na całym świecie zarejestrowano prawie 6,5 mln uchodźców wojennych z Ukrainy, w tym prawie 1 mln w Polsce. Od samego początku wojny Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas Diecezjalnych, Biura Pomocy Kościołowi na  Wschodzie, męskich i  żeńskich zgromadzeń zakonnych, parafii, instytucji i firm oraz osób prywatnych – świadczy pomoc potrzebującym Ukraińcom zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Liczba osób, która uzyskała pomoc rzeczową w Ukrainie w 2023 wyniosła 570 tys. Tylko w ramach programu Rodzina Rodzinie otoczono bezpośrednią opieką 1800 najbiedniejszych rodzin. Wysłano ponad 90 tys. paczek z żywnością i środkami higienicznymi. Caritas pomaga rodzinom z dziećmi, angażując się w organizację kolonii letnich i obozów, wsparcia psychospołecznego w świetlicach oraz centrach dziennej pomocy osobom z niepełnosprawnościami. W naszym kraju Caritas prowadzi ponadto 28 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które wspomagają ponad 92 tys. uchodźców, wśród nich ponad 30% to dzieci. Ponad 70 tys. osób dorosłych i dzieci skorzystało ze wsparcia psychologicznego oraz różnego typu działań integracyjnych pozwalających na lepsze funkcjonowanie w polskim społeczeństwie. W kursach języka polskiego wzięło udział ponad 10 tys. osób, a 14 tys. osób otrzymało pomoc w znalezieniu zatrudnienia. W 2023 roku ponad 23 tys. osób korzystało ze schronienia w ośrodkach Caritas oraz innych placówkach kościelnych. To tylko niektóre z licznych działań, podejmowanych przez Kościół w Polsce, na rzecz ofiar wojny. Wszystkie one są niczym innym, jak Ewangelią w praktyce, w myśl słów: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Wojna trwa nadal, dlatego – mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego zwracam się z gorącym apelem o nieprzerwaną solidarność z potrzebującymi Ukraińcami. Proszę o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach w Polsce, po każdej Mszy św. w Środę Popielcową 14 lutego br. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom. Wszystkich ofiarodawców zapewniam o mojej serdecznej pamięci i modlitwie.

Abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.
 3. W najbliższą środę przypada Popielec. W ten dzień rozpocznie się w kościele Wielki Post – czas przemiany i wewnętrznej odnowy, który ma nas przygotować do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową zapraszam na Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00 z posypaniem głów popiołem. Przypominam, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły, tzw. ilościowy.
 4. Zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży. Gorzkie Żale będą w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9. Na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale szczególnie zapraszam dzieci komunijne oraz kandydatów do bierzmowania. Dzieci dostaną kartki do zbierania podpisów z uczestniczenia w Drogach Krzyżowych.
 5. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. Dariusza Olczaka. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

5. Niedziela Zwykła – 04.02.2024 r.

 1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30.
 2. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Dziękuję tym wszystkim, którzy wczoraj pomagali przy sprzątaniu w kościele.
 4. Zakończyłem kolędę. Sprawozdanie z wizyty duszpasterskiej będzie w przyszłą niedzielę.

4. Niedziela Zwykła – 28.01.2024 r.

 1. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja będzie na Mszy świętej o godz. 11.30, a przed Mszą świętą będzie różaniec.
 2. W najbliższy piątek przypada Święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia konsekrowanego. Modlić się będziemy zwłaszcza za zakony kontemplacyjne. Ofiary na tacę w ten dzień zbierane będą przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Msze Święte będą o godz. 9 i 17.

Proszę o przyniesienie gromnic, które będą poświęcane na każdej Mszy świętej.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwa.
 2. Trwa kolęda. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnność. Dziękuję za przyjmowanie po kolędzie katolickim rodzinom, które chcą uczestniczyć w życiu parafii i prosić o błogosławieństwo dla swojego domu i rodziny. Gospodyniom dziękuję za posiłki, a kierowcom dziękuję za wożenie. Dziękuję za składane ofiary na kolędę i na kościół. W tym tygodniu będę kontynuował kolędę i jednocześnie ją zakończę.
 • Poniedziałek – 29.01. – od godz. 14.00 – ul. Kwiatowa i ul. Płocka (od Państwa Nowackich – lewa strona od Płocka)
 • Wtorek – 30.01. – od godz. 14.00 –  ul. Lawendowa i ul. Płocka (prawa strona od Płocka) 

Pojazdy proszę o piętnaście minut przed planowanym początkiem kolędy.

Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, a chciałyby to uczynić proszę o zgłoszenie się.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Bąbała. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

3. Niedziela Zwykła – 21 .01. 2024 r

 1. Dziś obchodzimy w kościele niedzielę Słowa Bożego.
 2. Dziś jest dzień babci, a jutro będzie dzień dziadka. Pamiętajmy o życzeniach i modlitwie w intencji naszych dziadków.
 3. Trwa kolęda. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnność. Dziękuję za przyjmowanie po kolędzie katolickim rodzinom, które chcą uczestniczyć w życiu parafii i prosić o błogosławieństwo dla swojego domu i rodziny. Gospodyniom dziękuję za posiłki, a kierowcom dziękuję za wożenie. Dziękuję za składane ofiary na kolędę i na kościół.

W tym tygodniu będę kontynuował kolędę w następującej kolejności:

 • Poniedziałek – 22.01. – od godz. 15.00 – ul. Jasna i ul. Spokojna
 • Wtorek 23.01. – od godz. 14.00 – ul. Rolna, ul. Jaśminowa, ul. Jodłowa, ul. Wiosenna i ul. Sosnowa
 • Środa – 24.01. – od godz. 14.00 – Osiedle przy przedszkolu: ul. Wiśniowa, ul. Klonowa, ul. Dębowa i Dom Nauczyciela
 • Czwartek – 25.01. – od godz. 15.00 – Dom po SKR i ul. Kredytowa
 • Piątek – 26.01. – od godz. 15.00 – ul. Szkolna od P. Zalewskich, ul. Parkowa, ul. Medyczna i ul. Krótka
 • Sobota – 27.01. – od godz.  9.00 – ul. Ostatnia i ul. Wspólna 
 • Poniedziałek – 29.01. – od godz. 14.00 – ul. Kwiatowa i ul. Płocka (lewa strona od Płocka)
 • Wtorek – 30.01. – od godz. 14.00 –  ul. Lawendowa i ul. Płocka (prawa strona od Płocka) 

Pojazdy proszę o piętnaście minut przed planowanym początkiem kolędy.

Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, a chciałyby przyjąć proszę o zgłoszenie się.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Ambroziaka. Polecajmy zamarłego Bożemu Miłosierdziu.

2. Niedziela Zwykła – 14.01.2024 r.

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim, którzy mogą z nich skorzystać życzę dobrego odpoczynku, a jednocześnie pamiętania również w czasie ferii o niedzielnej Mszy świętej.
 2. Dziękuję za kolędę parafianom, których odwiedziłem w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnność. Dziękuję kierowcom za wożenie i gospodyniom za posiłki. Dziękuję również za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i na kościół.
 1. W tym tygodniu będę kontynuował kolędę w następującej kolejności:
 • Poniedziałek – 15.01. od godz. 15.00 – ul. Długa i ul. Piękna
 • Wtorek – 16.01. od. godz. 15.00 – ul. Cicha
 • Środa – 17.01. od godz. 13.30 – Szkolna od P. Pietrzak i ul. Sportowa
 • Czwartek – 18.01. – od godz. 15.00 – ul. Osiedlowa
 • Piątek – 19.01. – od godz. 14.00 – ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Żurawia, ul. Zachodnia, ul. Graniczna i ul. Wschodnia
 • Sobota – 20.01. od godz. 9.00 – Wólka
 • Poniedziałek – 22.01. od godz. 15.00 – ul. Jasna i ul. Spokojna

O pojazdy proszę na piętnaście minut przed kolędą.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Feliciaka. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2024 r.

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.
 2. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30.
 3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.30 będzie koncert kolęd w wykonaniu chóru.
 5. Dziękuję za kolędę parafianom, których odwiedziłem w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnność mieszkańcom Wodzymina po szosie i Ślepkowa Królewskiego; Wodzymina – wsi; Chełstowa; Dębnik po szosie do Kosina i Wólki oraz ul. Płockiej w kierunku Wólki. Dziękuję kierowcom za wożenie i gospodyniom za posiłki. Dziękuję również za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i na kościół.

W tym tygodniu będę kontynuował kolędę:

 • Poniedziałek – 01. – od godz. 9.00 – Dębniki (wieś)
 • Wtorek – 09.01. – od godz. 13.30 – Płocka od P. Gorsiak oraz Dębniki działki
 • Środa – 10.01. – od godz. 14.30 – ul. Wesoła
 • Czwartek – 11.01. – od godz. 14.30 – ul. Słoneczna
 • Piątek – 12.01. – od godz.  30 – ul. Rolna, ul. Sobota, ul. Leśna, ul. Zielona, ul. Świerkowa i ul. Modrzewiowa
 • Sobota – 01. – od godz. 9.00 – ul. Begno i ul. Dojazdowa
 • Poniedziałek – 01. – od godz. 15.00 – ul. Długa i ul. Piękna

            O pojazdy proszę piętnaście minut wcześniej.

 1. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. Zofii Wojciechowskiej. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 31.01.2023 r.

 1. Dziś w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu obchodzimy w kościele Święto Świętej Rodziny. Jest to jednocześnie ostatni dzień w roku kalendarzowym. Na Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić za zmarłych w naszej parafii w 2023 roku.
 2. Dziś po Mszy świętej o godz. 9 będzie opłatek dla grup parafialnych.
 3. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto nakazane. Msze Święte w kościele będą tak, jak w każdą niedzielę. Zapraszam na Orszak Trzech Króli, który rozpoczniemy przy spichlerzu o godz. 11.15. Będą Trzej Królowie na koniach, którzy poprowadzą Orszak do kościoła. W ramach kazania zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi. Koncert będzie wyrazem wdzięczności dla wszystkich osób, które wsparły zakup sprzętu dla naszej scholi. Zapraszam serdecznie do wspólnego świętowania.
 4. Za tydzień będzie Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 będzie kolejny koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru.
 7. Dziękuję za kolędę parafianom, których odwiedziłem w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnność mieszkańcom Juryszewa i Lasocina. Gospodyniom dziękuję za posiłki, a kierowcom dziękuję za wożenie. Dziękuję za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i na kościół.

Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

 • Wtorek – 02.01 – od godz. 9.00 – Wodzymin po szosie i Ślepkowo Królewskie
 • Środa – 03.01. – od godz. 13.00 – Wodzymin – wieś
 • Czwartek – 04.01. – od godz. 13.00 – Chełstowo
 • Piątek – 05.01. – od godz. 9.00 – Dębniki po szosie do Wólki i Kosina oraz ul. Płocka w stronę Wólki
 • Poniedziałek – 08.01. – od godz. 9.00 – Dębniki – wieś

Boże Narodzenie - 25.12.2023 r.

Rozpoczęło się nasze świętowanie Bożego Narodzenia. Życzenia kieruje do nas ks. Biskup.

Drogie Siostry, Drodzy Bracia! Pan Bóg pozwala nam po raz kolejny w naszym życiu stanąć w obliczu tajemnicy betlejemskiej groty, w  której Maryja „porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w  pieluszki i  złożyła w  żłobie” (Łk 2,7). Dzięki temu wydarzeniu grota ta stała się miejscem prawdziwie świętym, w którym zamieszkał Syn Boży, z najwyższą czcią adorowany przez Maryję i Józefa, a później przez pasterzy. Po pewnym czasie przybyli tam także Mędrcy ze Wschodu, którzy zobaczywszy Dziecię „upadli na twarz i złożyli Mu pokłon” (Mt 2,11). Pójdźmy i my pokłonić się Chrystusowi. Niech On rozjaśni mroki naszej codzienności, abyśmy – na smutne i radosne sprawy osobiste i społeczne – umieli spojrzeć na sposób Boży, czyli nie bez Boga, ale z Bogiem, bez Którego każda ludzka istota marnieje. Życzę Wam wszystkim pięknych, pełnych radości i  Bożego pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam, Waszym Rodzinom, naszej diecezji i całej naszej Ojczyźnie. Szczęść Boże!

                                                                       † Szymon Stułkowski Biskup Płocki

 1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Parafianom i Gościom wielu łask płynących od Pana Jezusa, który przychodzi do nas rodząc się w stajence betlejemskiej. Niech Boże Dziecię wspiera swoimi łaskami Wasze rodziny i obdarzy błogosławieństwem każdego z Was. Nowy Rok 2024 niech będzie czasem budowania miłości i pokoju.
 2. Dziękuję tym, którzy uczestniczyli w roratach, a szczególnie dzieciom, które na ostatnich roratach ubrały choinkę.
 3. Dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali przy przygotowaniu dekoracji świątecznej w kościele.
 4. Dziękuję firmom i osobom prywatnym, które wsparły św. Mikołaja.
 5. Dziś Msze Święte będą jeszcze o godz. 900 i 1130, a  w Święto św. Szczepana podobnie, jak w każdą niedzielę o godz. 9, 11.30 i 15.
 6. W sobotę 6 stycznia zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi. Koncert będzie wyrazem wdzięczności dla wszystkich osób, które wsparły zakup sprzętu dla naszej scholi.
 7. Zachęcam do uczestniczenia w świątecznych Mszach świętych i na chwilę modlitwy przy żłóbku Pana Jezusa.

4. Niedziela Adwentu – 24.12.2023 r.

 1. Dziś wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Spotkamy się w gronie najbliższej rodziny przy stole, podzielimy się opłatkiem, a następnie będziemy mam nadzieję uczestniczyć w Pasterce. Pasterki będą dwie, czyli o godz. 22.00 i 24.00. Na Pasterce o godz. 22 będzie św. Mikołaj.
 2. W Boże Narodzenie 25 grudnia Msze Święte będą o godz. 9.00 i 11.30, a w Święto Świętego Szczepana 26 grudnia podobnie, jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 11.30 i 15.00.
 3. Dziś dzięki Harcerzom mamy w naszym kościele „betlejemskie światło pokoju”. Można je zabierać do naszych domów po każdej Mszy Świętej.
 4. W przyszłą niedzielę 31 grudnia po Mszy świętej o godz. 9 będzie opłatek dla grup parafialnych.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić zwłaszcza za zmarłych w naszej parafii w 2023 roku.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie.
 7. W tym tygodniu w środę rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Przypominam, że jest ona wyrazem łączności rodzin z parafią oraz czasem modlitwy o błogosławieństwo dla rodzin. 

Plan kolędy:

 • Środa – 27.12. – od godz. 9.00 – Juryszewo – od P. Białaszek do P. Mizerskiego
 • Czwartek – 28.12. – od godz. 9.00 – Juryszewo – od P. Zwierzchowskich do P. Boruckich
 • Piątek – 29.12. – od  godz. 9.00 –  Lasocin – od P. Padzik do P. Gawlińskiej
 • Sobota – 30.12. – od godz. 9.00 – Lasocin – od P. Koziczyńskich do P. Bandurowicz
 • Wtorek – 02.01. – od godz. 9.00 – Wodzymin po szosie i Ślepkowo Królewskie

O pojazdy proszę o godz. 8.45.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Waldemara Atlaka. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

3. Niedziela Adwentu – 17.12.2023 r.

 1. Trwa adwent – czas oczekiwania i przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Dziś już trzecia niedziela adwentu zwana Gaudete, tzn. niedzielą radości.
 2. Zapraszam na roraty w najbliższą środę i w piątek o godz. 17.
 3. Wyjazdy do obłożnie chorych będą w najbliższy piątek 22 grudnia od godz. 9. Proszę o ich wc­ześniejsze zgłoszenie.
 4. W przyszłą niedzielę przypada wigilia. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 9 i 11.30.
 5. Zapraszam na Pasterki, które będą o godz. 22 i 24.
 6. Przy bocznym ołtarzu stoi kosz na dary od św. Mikołaja, który zawita do dzieci na Pasterce o godz. 22.
 7. Dziś po każdej Mszy Świętej jest też zbiórka do puszek na prezenty od św. Mikołaja.
 8. Opłatek dla grup parafialnych będzie w niedzielę 31 grudnia po Mszy świętej o godz. 9.
 9. W najbliższy wtorek o godz. 12 będzie pogrzeb śp. Reginy Olszewskiej. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

2. Niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

 1. Trwa adwent, czyli czas oczekiwania i duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 
 2. Zapraszam na roraty, które będą w naszym kościele w tym tygodniu w środę o godz. 17 i w piątek o godz. 16. Zapraszam z lampionami szczególnie dzieci i tych wszystkich, którzy chcą dobrze przeżyć adwent.
 3. Trwają rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i we wtorek Msze święte będą o godz. 9, 11 i 17. Msze Święte z udziałem rodzin będą w poniedziałek i we wtorek o godz. 9 (Msze święte z udziałem osób starszych) i o godz. 17 (Msze święte z udziałem młodzieży w tym kandydatów do bierzmowania). Msze Święte z udziałem dzieci będą w poniedziałek o godz. 11 (klasy 1-3) i we wtorek o godz. 11 (klasy 4-8). Spowiedź będzie podczas wszystkich Mszy Świętych w poniedziałek i wtorek. Plan rekolekcji znajduje się na stronie parafialnej oraz na facebooku.
 4. Przypominam, że na bocznym ołtarzu są do nabycia świece wigilijne Caritas.
 5. Przy bocznym ołtarzu stoi kosz na dary od św. Mikołaja, który zawita do dzieci na Pasterce o godz. 22.
 6. Dziś po każdej Mszy Świętej jest zbiórka do puszek na wsparcie katolików na wschodzie.
 7. Przypominam, że Pan Organista roznosi opłatek do naszych domów. Starajmy się przyjmować go z życzliwością. 

1. Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

 1. Dziś rozpoczął się adwent, czyli czas duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.  
 2. Zapraszam na roraty, które będą w naszym kościele w środy i w piątki
  o godz. 17. Zapraszam z lampionami szczególnie dzieci i tych wszystkich, którzy chcą dobrze przeżyć adwent. Dzieci otrzymają karteczki uczestnictwa w roratach i będą zbierać podpisy uczestnictwa, a na ostatnich roratach wspólnie ubierzemy choinkę i będą nagrody za udział w roratach.
 3. Rekolekcje adwentowe będą w tym roku w dniach od 10 do 12 grudnia, czyli rozpoczną się za tydzień od drugiej niedzieli adwentu. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. Robert Banasiak – Wiceekonom naszej diecezji. Msze Święte w niedzielę będą, jak zwykle o godz. 9, 11.30 i 15. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte będą o godz. 9, 11 i 17. Msze Święte z udziałem rodzin będą w poniedziałek i w wtorek o godz. 9 i 17 (Msze Święte o godz. 17 z udziałem młodzieży w tym kandydatów do bierzmowania). Msze Święte z udziałem dzieci będą w poniedziałek o godz. 11 (klasy 1-3) i we wtorek o godz. 11 (klasy 4-8). Spowiedź będzie podczas wszystkich Mszy Świętych w poniedziałek i wtorek. Plan rekolekcji znajduje się na stronie parafialnej oraz na facebooku.
 4. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30, a przed Mszą Świętą będzie różaniec.  
 5. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. Dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu dekoracji adwentowej.
 7. Są już wigilijne świece Caritas, które stoją na bocznym ołtarzu.
 8. Przy bocznym ołtarzu stoi kosz na dary od św. Mikołaja, który zawita do dzieci na Pasterce o godz. 22.
 9. Od jutra Pan Organista będzie roznosił opłatek do naszych domów. W tym tygodniu odwiedzi mieszkańców wiosek.

34. Niedziela Zwykła – Chrystusa Króla - 26.11.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego, zwana Niedzielą Chrystusa Króla Wszechświata.  
 2. Za tydzień rozpoczniemy adwent, czyli czas oczekiwania i przygotowania na  Święta Bożego Narodzenia.
 3. Rekolekcje adwentowe będą w tym roku w dniach od 10 do 12 grudnia – od drugiej niedzieli adwentu.
 4. W przyszłą niedziele na Mszy świętej o godz. 9 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 5. Przypominam, że można ciągle zapisywać intencje na przyszły rok, jak również wypominki.
 6. Przypominam, że trwają zapisy na czerwcową pielgrzymkę na Litwę.
 7. Dziś w naszej Parafii przeżywamy odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze Święte będą o godz. 9, 12 (Suma Odpustowa) i 15. Dziękuję ks. Radosławowi Zawadzkiemu Dyrektorowi Caritas Diecezji Płockiej za przewodniczenie Mszy Świętej odpustowej i wygłoszone kazanie. Dziękuję za obecność i modlitwę kapłanom. Dziękuję za oprawę liturgiczną Ministrantom, Lektorom, Scholi, Strażakom i Harcerzom. Bóg zapłać za wspólną modlitwę wszystkim Parafianom i Gościom.
 8. W najbliższy wtorek o godz.13 będzie pogrzeb śp. Szczepana Stańczaka. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

33. Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 jest spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz ich rodziców.
 2. Przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze święte będą o godz. 9, 12 i 15. Zapraszam do wspólnej modlitwy i świętowania.
 4. W dniach od 10 do 13 czerwca organizowana jest w naszej parafii pielgrzymka na Litwę – Wilno, Troki, Kowno itd. Koszt wyjazdu to 990 zł. Szczegóły znajdują się na ulotce pod chórem i na fecebooku oraz na stronie parafialnej.
 5. Dziękuję firmie Państwa Piotrowicz z Lasocina za prace przy oświetleniu kościoła – najpierw montaż lamp przed kościołem, a wczoraj założenie włącznika czasowego tak, aby kościół był oświetlony przez całą noc.
 6. Przypominam, że można ciągle zapisywać wypominki roczne i intencje mszalne na przyszły rok. Pamiętajmy o duszach w czyśćcu cierpiących.

32. Niedziela Zwykła – 12.11.2023 r.

 1. Dziś w kościele obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy świętej jest zbiórka do puszek na wsparcie kościoła na bliskim wschodzie.
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz ich rodziców.
 4. Odpust ku czci św. Katarzyny będzie w tym roku w niedzielę 26 listopada.
 5. Przypominam, że można ciągle zapisywać wypominki roczne i intencje mszalne na przyszły rok. Pamiętajmy o duszach w czyśćcu cierpiących.

31. Niedziela Zwykła – 05.11.2023 r.

 1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 3. W najbliższą sobotę 11. listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości w 105. rocznicę jej odzyskania. Msza Święta za Ojczyzną w naszym kościele będzie o godz.11. Zapraszam na tę Mszę Świętą dzieci wraz z rodzicami, Strażaków, Harcerzy i wszystkich, którzy pragną modlić się za naszą Ojczyznę Polskę. Po Mszy Świętej zaśpiewamy wspólnie Hymn Polski, a następnie będzie ognisko patriotyczne z pieczeniem kiełbasek i słodka niespodzianka. Zachęcam do zabrania do kościoła naszych symboli narodowych, jak również do wywieszania w ten dzień flag narodowych na naszych domach.
 4. Przypominam, że można ciągle zapisywać wypominki roczne i intencje mszalne na przyszły rok. Pamiętajmy o duszach w czyśćcu cierpiących.

30. Niedziela Zwykła – 29.10.2023 r.

 1. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie na Mszy Świętej o godz.11.30. Przed Mszą Świętą Koła Różańcowe poprowadzą różaniec.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwa i do sakramentu pokuty. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 do 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a w pierwszą sobotę miesiąca o godz.16.00 będzie różaniec.
 3. W najbliższy wtorek w ostatnim dniu października zapraszam na różaniec i wręczenie nagród za uczęszczanie oraz „procesję świętych” wokół kościoła. Dzieci proszę o przebranie się w stroje przypominające różnych świętych.
 4. W środę 1. listopada będzie Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta
  w kościele będzie o godz. 9, a na cmentarzu około godz. 11.30. Przed Mszą Świętą o godz. 11.00 wyruszymy z kościoła w procesji, a na cmentarzu przy pięciu stacjach będziemy odmawiać różaniec i modlić się wypominkami jednorazowymi za zmarłych. Bezpośrednio po procesji będzie Msza Święta. W Uroczystość Wszystkich Świętych Harcerze będą kwestować na naszym cmentarzu po raz drugi na odnowę grobu ks. Łukasza Płoskiego – byłego proboszcza naszej parafii, a ofiary na tacę będą przeznaczone na opłaty związane z wywozem śmieci z cmentarza.
 5. W czwartek 2. listopada będziemy obchodzić Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte będą o godz. 9 i 17. Po Mszy Świętej o godz. 9 będzie procesja wokół kościoła i modlitwa za zmarłych, a o godz. 16.30 będzie różaniec w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Pamiętajmy też o oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych w czasie trwania, której można uzyskiwać odpusty za zmarłych.
 6. Przypominam, że można zapisywać Msze Święte i wypominki roczne i jednorazowe. Nie zapominajmy, że modlitwa za zmarłych to największy dar dla nich, a duża ilość zniczy i kwiatów ewentualnego czyśćca naszym zmarłym nie skróci. Starajmy się również myśleć ekologiczne i zadbać o jak najmniejszą „produkcję śmieci”. Porządkując swoje groby pamiętajmy o pozostawieniu porządku na cmentarzu.
 7. Dziś Harcerze z naszej szkoły rozprowadzają znicze pozyskane z hurtowni Zniczland. Zebrane pieniądze przeznaczą na wyjazd po betlejemskie światełko pokoju.