20. Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r

1. Jutro 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej, a jednocześnie Święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. Msze Święte będą tak, jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Przed Mszą Świętą o godz. 9 będziemy modlili się „Godzinkami” ku czci NMP. Zachęcam do wywieszenia w ten dzień na naszych domach flag narodowych

2. W niedzielę 28 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 11.30 będą dożynki parafialne, święto dziękczynienia za tegoroczne plony. Na tę uroczystość zapraszają wszystkich Parafian mieszkańcy Ślepkowa Królewskiego – po Mszy Świętej będzie poczęstunek w ogrodzie przy kościele.

3. Nieustannie dziękuję za ofiary składane na kościół, które będą naszym wkładem własnym przy realizacji projektów związanych z otoczeniem naszego kościoła. Pieniądze można składać w kopertach z nazwiskiem rodziny i adresem, bądź wpłacać na konto parafialne, którego numer jest na stronie i facebooku parafii oraz na kartkach na stoliku pod chórem.

4. Dziękuję za udekorowanie kościoła mieszkańcom ul. Żurawiej, ul. Lipowej, ul. Granicznej, ul. Wschodniej i ul. Zachodniej.

5. Jest już kalendarz do zapisywania intencji na przyszły rok. Zapraszam zwłaszcza pary, które mają zamiar ślubować w przyszłym roku, aby zarezerwować termin.