Radzanowo, ul. Płocka 30

Ogłoszenia parafialne

15. Niedziela Zwykła – 14.07.2024 r.

 1. Trwają wakacje. Wszystkim życzę dobrego odpoczynku i pamiętania również w czasie wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej.
 2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie święcenie pojazdów z racji na przypadające w następną środę wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Zapraszam do kościoła wszystkich kierowców wraz ze swoimi pojazdami.
 3. Przypominam, że w dniach od 6. do 14. sierpnia będzie wędrować 43. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę pod hasłem: „Budujemy wspólnotę kościoła”. Zapisy zarówno na pielgrzymkę pieszą, jak i duchową będą w kancelarii parafialnej.
 4. Poproszę o kolejną dekorację kwiatową kościoła mieszkańców ul. Sobota, ul. Leśnej, ul. Zielonej, ul. Świerkowej i ul. Modrzewiowej.
 5. Dziś o godz. 15 rozpoczną się na boisku zawody strażackie, na które jesteśmy wszyscy zaproszeni.
 6. Przypominam, że jutro 15. lipca przy naszym kościele jest zbiórka elektrośmieci. Odbiór elektrośmieci będzie we wtorek 16. lipca. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na cele misyjne.
 7. W najbliższy wtorek o godz. 13 będzie pogrzeb śp. Janiny Wachaczyk. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

14. Niedziela Zwykła – 07.07.2024 r.

 1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z procesją wokół kościoła będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30. Przed Mszą Świętą Koła Różańcowe poprowadzą Różaniec. Dziękuję całej asyście za obecność i modlitwę.
 2. Trwają wakacje. Pamiętajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej.
 3. W najbliższą sobotę 13. lipca zapraszam na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się różańcem przed Mszą świętą, a zakończy procesją po Mszy świętej.
 4. Tradycyjnie w dniach od 6. do 14. sierpnia będzie wędrować 43. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę pod hasłem: „Budujemy wspólnotę kościoła”. Zapisy zarówno na pielgrzymkę pieszą, jak i duchową będą w kancelarii parafialnej.
 5. Tegoroczne dożynki parafialne planowane są na niedzielę 01. września. Ich gospodarzami będą mieszkańcy Chełstowa.
 6. Dziękuję za dekorację kwiatową kościoła mieszkańcom ul. Rolnej, Wiosennej, ul. Jaśminowej i ul. Sosnowej, a o kolejną dekorację poproszę mieszkańców ul. Sobota, ul. Leśnej, ul. Zielonej, ul. Świerkowej i ul. Modrzewiowej.
 7. Przypominam, że Stowarzyszenie „Dobrych inicjatyw” organizuje przy naszej parafii zbiórkę elektro śmieci. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wsparcie pracy misyjnej ks. Marka Brulińskiego misjonarza z naszej diecezji w Peru. Odbiór śmieci będzie we wtorek 16. lipca. Przywieźmy je zatem w poniedziałek 15. lipca na plac przy kościele.

13. Niedziela Zwykła – 30.07.2023 r.

 1. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z procesją wokół kościoła będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30. Zapraszam całą asystę. Przed Mszą Świętą Koła Różańcowe poprowadzą Różaniec. 
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 3. O dekorację kwiatową kościoła na przyszłą niedzielę, bądź kolejną poproszę mieszkańców ul. Rolnej, ul. Wiosennej, ul. Jaśminowej i ul. Sosnowej.

12. Niedziela Zwykła – 23.06.2024 r.

 1. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom i młodzieży życzę dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz pamiętania w czasie wakacji o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie.
 2. Dziś 23. czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie za naszych Ojców zarówno żyjących, jak i za zmarłych.
 3. W najbliższy poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. W najbliższą sobotę będzie Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach, a zwłaszcza o naszych Biskupach Szymonie i Piotrze.
 5. Stowarzyszenie „Dobrych inicjatyw” organizuje przy naszej parafii zbiórkę elektro śmieci. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wsparcie pracy misyjnej ks. Marka Brulińskiego misjonarza z naszej diecezji w Brazylii. Odbiór śmieci będzie we wtorek 16 lipca. Przywieźmy je zatem w poniedziałek 15 lipca na plac przy kościele.
 6. Dziękuję Państwu Malińskim za kolejne prace porządkowe w podziemiach naszego kościoła.
 7. O dekorację kwiatową kościoła na przyszłą niedzielę poproszę mieszkańców ul. Kredytowej i Domu po SKR.
 8. W najbliższy wtorek o godz. 12 będzie pogrzeb śp. Anny Zalewskiej. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

11. Niedziela Zwykła – 16.06.2024 r.

 1. Trwa czerwiec. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17, a w niedziele o godz. 9.
 2. W najbliższy piątek będzie zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców i dziadków na Msze Święte: klasy 4-8 na godz. 7.15, a klasy 1- 3 na godz. 9.15. Spowiedź na zakończenie roku będzie przed każdą Mszą Świętą.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9 będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny oraz prosić o błogosławieństwo Boże w czasie wakacji i urlopów.
 4. O dekorację kwiatową kościoła na przyszłą niedzielę, bądź kolejną poproszę mieszkańców ul. Kredytowej i Domu po SKR.
 5. Dziękuję tym, którzy pielgrzymowali ze mną na Litwę.

10. Niedziela Zwykła – 09.06.2024 r.

 1. Trwa czerwiec. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17, a w niedziele zarówno dziś, jak i za tydzień o godz. 9.
 2. Jutro po Mszy Świętej o godz. 6 grupa parafian wyjeżdża ze mną na pielgrzymkę na Litwę.
 3. W najbliższy czwartek 13. czerwca będzie kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy przed Mszą Świętą różańcem, a po Mszy Świętej będzie procesja fatimska.
 4. W najbliższy piątek o godz. 12 będzie pogrzeb śp. Jacka Mańkowskiego. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

9. Niedziela Zwykła – 02.06.2024 r.

 1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Na Mszy św. o godz. 11.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem Czerwcowym i procesją.
 2. W najbliższy czwartek na Mszy Świętej o godz.. 17 będzie zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z poświęceniem wianków zielnych i procesją. Zapraszam asystę.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Jest to jednocześnie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Trwa czerwiec. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17, a w przyszłą niedzielę o godz. 9.
 5. Dziś obchodzimy w kościele Dzień Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 6. Strażacy z Radzanowa zapraszają na Dzień Dziecka, który odbędzie się dziś o godz. 15 przy ul. Spółdzielczej – obok Lewiatana.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024 r.

 1. Dziś jest Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie w naszej parafii Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Od jutra rozpocznie się biały tydzień na Mszach Świętych o godz. 17, a w Boże Ciało o godz. 11.30.
 3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte będą o godz. 9 i 11.30. Uroczysta Suma połączona z procesją do czterech ołtarzy będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30. Zapraszam na tę Mszę Świętą asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów, strażaków, scholę, chór i wszystkich parafian. O przygotowanie ołtarzy wg zapowiedzi poproszę:
 • Za Gminą – Strażaków,
 • Przy Państwu Dublas – mieszkańców ul. Słonecznej,
 • Przy Figurce – mieszkańców ul. Szkolnej i ul. Sportowej,
 • Przy kościele – mieszkańców ul. Płockiej, ul. Kwiatowej i Lawendowej,

W piątek po Bożym Ciele dekretem ks. Biskupa w naszej diecezji mamy dyspensę od spożywania pokarmów mięsnych. 

 1. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja połączona z procesją będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30.
 2. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, a od soboty na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie na Mszy Świętej o godz. 17.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
 4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Kondrackiego, a w najbliższy wtorek o godz. 13 będzie pogrzeb śp. Grażyny Pałysa. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.
 5. Dziś obchodzimy Dzień Mamy. Wszystkim Mamom życzymy Bożej Opieki, a tym które odeszły do wieczności radości wiecznej ze spotkania z Bogiem.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

 1. Dziś jest Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 w naszej Parafii jest Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Od jutra do soboty na godz. 17 zapraszam na tzw. biały tydzień.
 3. Jutro będzie Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.
 4. Za tydzień będzie Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 6. W najbliższy wtorek i w czwartek o godz. 17.15 będą kolejne spotkania dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Spowiedź przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego będzie w najbliższą sobotę o godz. 9.
 7. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe w dni powszednie na Mszy Świętej o godz. 17, a dziś i w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9. Zachęcam do odprawiania majowego w kościele i przy figurkach.
 8. Powoli zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy w tym roku poproszę:
 • Za Gminą – Strażacy,
 • Przy Państwu Dublas – mieszkańcy ul. Słonecznej,
 • Przy Figurce – mieszkańcy ul. Szkolnej i ul. Sportowej,
 • Przy kościele – mieszkańcy ul. Płockiej, ul. Kwiatowej i ul. Lawendowej,

W przyszłą niedzielę 26. maja o godz. 13 dzieci mają zaproszenie do Juryszewo na dzień dziecka. Impreza połączona z wieloma atrakcjami będzie przy remizie OSP.

Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Jutro 13. maja będzie pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy przed Mszą Świętą różańcem, a po Mszy Świętej będzie pierwsza procesja fatimska.
 4. W najbliższy wtorek i czwartek o godz. 17.15 będą kolejne spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą będzie w najbliższą sobotę o godz. 9.
 5. W najbliższą środę o godz. 17.15 będzie pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 6. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe w dni powszednie na Mszy Świętej o godz. 17, a dziś i w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9. Zachęcam do odprawiania majowego w kościele i przy figurkach.
 7. Powoli zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy w tym roku poproszę:
 • Za Gminą – Strażacy,
 • Przy Państwu Dublas – mieszkańcy ul. Słonecznej,
 • Przy Figurce – mieszkańcy ul. Szkolnej i ul. Sportowej,
 • Przy kościele – mieszkańcy ul. Płockiej,

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Janiak. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

6. Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024 r.

 1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Majowym będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30. Na tej Mszy Świętej będziemy się modlić za tegorocznych maturzystów. Koła Różańcowe od godz. 11 poprowadzą różaniec.
 2. W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe w dni powszednie na Mszy Świętej o godz. 17, a w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9. Zachęcam do odprawiania majowego zwłaszcza w kościele i przy figurkach.
 4. W tym tygodniu rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkania będą we wtorek i w czwartek o godz. 17.15.
 5. W ostatnim czasie w naszym kościele i przy nim pojawiły się kolejne nowości. Jak wiele osób pewnie wczoraj słyszało za to wszystko, co dzieje się w naszym kościele i wokół niego podziękował całej naszej parafii ks. Biskup.

W ostatnim czasie ławki w kościele i konfesjonały zostały podbite gąbką, zakupione zostały stylizowane krzesła do kościoła, wykonane zostały barierki przy wejściu do kościoła i przy zakrystii, pojawił się stojak na rowery na parkingu (zachęcam do wstawiania tam rowerów). Bóg zapłać Panu Janowi Sobieckiemu za dofinansowanie tych inwestycji. Bóg zapłać również tym wszystkim, którzy pomagali w realizowaniu tych inwestycji. Bóg zapłać Panu Grzegorzowi Padzikowi za podarowane drewniane kwietniki. Bóg zapłać też tym, którzy składają ofiary do kopert na kościół oraz wspierają nasze prace ofiarami na tacę.

5. Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 r.

 1. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Majowym będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30. Zapraszam całą asystę. Koła Różańcowe od godz. 11 poprowadzą różaniec.
  Na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić za tegorocznych maturzystów.
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla osób wyjeżdżających w czerwcu na pielgrzymkę na Litwę.
 3. W najbliższą środę rozpocznie się miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w dni powszednie będą na Mszy Świętej o godz. 17, a w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30. Zachęcam do odprawiania majowego w kościele i przy figurkach.
 4. W najbliższy czwartek 2. maja będzie Dzień Flagi. Zachęcam do wywieszenia flag narodowych na naszych domach.
 5. W najbliższy piątek 3. maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele będą podobnie, jak w każdą niedzielę. Przed Mszą Świętą o godz. 9 będziemy modlić się Godzinkami. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić szczególnie za naszą Ojczyznę.
 6. W tym tygodniu będzie pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwa.
 7. W najbliższą sobotę będzie w naszej parafii odpust ku czci św. Floriana. Msze Święte odpustowe będą o godz. 9 i 11.30. Mszę Świętą o godz. 9 odprawi ks. Krzysztof Świerczyński – Dyrektor KRDP. Na tej Mszy Świętej będziemy modlić się z Druhami Strażakami, którym patronuje św. Florian i będzie procesja odpustowa. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 ks. Biskup Mirosław Milewski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 8. W tym tygodniu będą kolejne spotkania w ramach bezpośredniego przygotowania do bierzmowania. Pierwsze z nich będzie we wtorek o godz. 17.30. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w czwartek od godz. 16.00. Po Mszy Świętej będzie próba generalna.
 9. Łukasz Maliński zajął pierwsze miejsce w diecezjalnym konkursie biblijnym. Gratuluję Łukaszowi i Pani Katechetce Bożenie Gackowskiej.

4. Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024 r.

 1. Dziś jest 4. Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy nią tydzień modlitw o powołania do służby w kościele.
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i dla ich rodziców.
 3. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla osób wyjeżdżających w czerwcu na pielgrzymkę na Litwę.
 4. W najbliższy wtorek 23. kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski.
 5. W tym tygodniu rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania będą w najbliższy wtorek i w czwartek o godz. 17.30.
 6. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy modlili się na pogrzebie mojego Taty.

3. Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024 r.

 1. Dziś jest   Niedziela Wielkanocna, która rozpoczyna w kościele Tydzień Biblijny.
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i dla ich rodziców.
 4. W najbliższy poniedziałek o godz. 12 w Parafii Bonisław będzie pogrzeb mojego Taty śp. Longina Kopczyńskiego. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

2. Niedziela Wielkanocna – 07.04.2024 r.

 1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca obchodzimy w kościele Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i będzie procesja.
 2. Jutro będziemy liturgicznie obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dziś lub jutro można złożyć deklarację na adopcję dziecka poczętego.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 4. Dziękuję Panu Julianowi Justyńskiemu za projekt i wykonanie tabliczki informacyjnej przy kancelarii parafialnej.
 5. Mam prośbę, abyśmy uważali na schodach wejściowych do kościoła, przy których zostały zdjęte do renowacji barierki. W tym tygodniu pojawią się odnowione i dodatkowe nowe. Przypominam, że na parkingu są nowe stojaki na rowery i do nich możemy wstawiać nasze dwuślady.

Niedziela Wielkanocna – 31.03.2024 r.

 1. Życzenia ks. Biskupa.

 Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie!

Przeżywając z wiarą Święta Wielkanocne uczestniczymy w „eksplozji” życia. Jezus przechodzi przez mękę, przez śmierć i złożenie do grobu, by wreszcie doświadczyć wskrzeszenia z martwych. On zabity i pogrzebany żyje, zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Dla nas to szczególny czas, by dziękować Bogu za życie własne i życie innych ludzi. Dnia 20 marca papież Franciszek powiedział do nas Polaków: Myśląc o waszej Ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych. Życzę Wam i sobie, byśmy umieli być wdzięczni za dar życia! Niech zmartwychwstały Chrystus nas błogosławi i prowadzi do pełni życia!

Drogie Siostry i Drodzy Bracia!

Cieszę się, że w styczniu zebraliśmy na tacę prawie 500 000 złotych na wsparcie budowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Bardzo dziękuję Wam za te hojne ofiary. Modlę się za Was i o modlitwę proszę!

† Szymon Stułkowski Biskup Płocki

 1. Drodzy Parafianie i Mili Goście.
  Niech będą to Święta pełne radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa.
  Niech świadomość tej prawdy da nam siłę do walki o dobro naszych rodzin, naszego Kościoła i naszej Ojczyzny.
  Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i pełnego głębokich przeżyć świętowania. Wesołego Alleluja.
 2. Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy pomagali w dobrym przygotowaniu i przeżyciu Świąt Wielkanocnych: Paniom Katechetkom, Panu Organiście, Panu Michałowi Atlakowi, Panu Kościelnemu, Ministrantom, Lektorom, Scholi, Chórowi oraz Asyście. Dziękuję za wartę przy Grobie Pana Jezusa Druhom Strażakom i Harcerzom oraz za modlitwę Kołom Różańcowym. Dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali przy dekoracji Grobu Pana Jezusa i Ołtarza Wystawienia. Jeszcze raz dziękuję za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
 3. Zapewne wielu już zauważyło, że mamy w kościele nowe krzesła i nowe obicia siedlisk na ławkach oraz stojak na rowery przed kościołem. Zachęcam do przyjeżdżania na rowerze do kościoła.
 4. Dziś Msze Święte będą jeszcze o godz. 9 i 11.30.
 5. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte będą tak, jak w każdą niedzielę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na Nabożeństwa o godz. 17.
 7. Trwamy w oktawie Świąt Wielkanocnych. Za tydzień będzie Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r.

 1. Dziś jest Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie procesja z palmami wokół kościoła i konkurs dla dzieci na najładniejszą palmę. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie palm.
 2.   Najważniejsze dni Wielkiego Tygodnia to Święte Triduum Paschalne. Postarajmy się w te dni być w kościele. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.  Liturgia będzie w te trzy dni o godz. 18. Rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. W Wielki Piątek będzie Liturgia Męki Pańskiej. Przypominam o szczególnym charakterze Wielkiego Piątku i o poście ścisłym tzw. ilościowym tego dnia obowiązującym.  W wielki piątek po liturgii pomodlimy się gorzkimi żalami, a od godz. 21 koła różańcowe poprowadzą czuwanie różańcowe. W Wielką Sobotę będzie święcenie pokarmów, co pół godziny od godz. 9.00 do 13.00. Będzie również poświęcenie pokarmów przed wieczorną liturgią o godz. 17.40. Na Wigilię Paschalną proszę o przyniesienie gromnic lub świec. Zachęcam do adoracji przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Adoracja prywatna połączona z wartą Strażaków i Harcerzy będzie trwała całą noc w Wielki Piątek  i w Wielką Sobotę.  Zachęcam do adoracji w ciągu dnia w wielką sobotę przez poszczególne wioski i ulice wg rozpiski, która jest na drzwiach kościoła oraz będzie na stronie parafialnej i na facebooku. Rezurekcja z procesją wokół kościoła będzie w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Pozostałe Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania będą o godz. 9.00 i 11.30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą tak, jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 11.30 i 15.00.
 3. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: Dębniki przed Kosinem, Chełstowo, ul. Płocka od P. Jakubowskich do P. Nowackich, ul. Lawendowa i ul. Kwiatowa, Juryszewo, ul. Begno, ul. Szkolna 9 – 35 i ul. Sportowa, ul. Szkolna i ul. Lipowa, ul. Brzeźna, ul. Szkolna i ul. Zachodnia , Ślepkowo Królewskie, Lasocin, ul. Ostatnia i ul. Wspólna, ul. Wschodnia, Wólka i innym Bogu znanym Rodzinom oraz Osobom. Dziękuję za trud osobom zbierającym ofiary. Na bocznym ołtarzu stoi puszka, do której można składać indywidualne ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa przez te rodziny, na których ulicach nie było zbiórki, bądź nie było ich w domu w czasie zbierania ofiar.
 4. Dziś dzieci mogą złożyć na bocznym ołtarzu skarbonki z jałmużną wielkopostną.
 5. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. Piotra Grala. Polecajmy zmarłego Bożemu miłosierdziu.

5. Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

 1. Dziś jest już 5. Niedziela Wielkiego Postu. Zwyczajowo od dziś do Wielkiego Piątku zasłaniamy krzyże w kościele. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o praktykach wielkopostnych: poście, modlitwie i jałmużnie. Pamiętajmy o Nabożeństwach Wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa będzie w najbliższy piątek o godz. 16.30.
 • Gorzkie Żale będą zarówno dziś, jak i za tydzień na Mszy Świętej o godz. 9.00.
 1. Dziś rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. Krzysztof Świerczyński Dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
 2. Dziś na Mszy świętej swoje zamyślenie przeżywają Druhowie Strażacy z naszej Gminy Radzanowo. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
 3. Dziś po na Mszy świętej o godz. 11.30 jest spotkanie dla dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. W dniach od 16 do 24 marca modlimy się nowenną w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
 5. We wtorek 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa.
 6. Za tydzień będzie Niedziela Palmowa. Zapraszam na rozpoczęcie obchodów Wielkiego Tygodnia. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie procesja z palmami wokół kościoła, a na pozostałych Mszach Świętych będzie poświęcenie palm. Zachęcam do przyjścia z dziećmi zwłaszcza na Mszę Świętą o godz. 11.30 i ogłaszam konkurs na najładniejszą samodzielnie wykonaną palmę. W Niedzielę Palmowa proszę dzieci o przyniesienie jałmużny wielkopostnej.
 7. Wyjazdy do chorych będą w sobotę 23 marca o godz. 11. Proszę o zgłaszanie.
 8. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa mieszkańcom: ul. Pięknej, Dębnik – wsi, ul. Osiedlowej, ul. Rolnej, Jodłowej, Jaśminowej, Wiosennej, Sosnowej i Leśnej, ul. Płockiej po szosie w stronę Wólki. Dziękuję również za trud osobom, które zbierały ofiary.
 9. Przypominam, że na bocznym ołtarzu są baranki do koszyczka wielkanocnego na wsparcie akcji Caritas.
 10. Na bocznym ołtarzu stoi również puszka, do której można składać indywidualne ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa przez te rodziny, na których ulicach nie było zbiórki, bądź nie było ich w domu w czasie zbierania ofiar, a chciałyby ofiarę złożyć.

4. Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024 r.

 1. Dziś już czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o praktykach wielkopostnych: poście, modlitwie i jałmużnie. Pamiętajmy o Nabożeństwach Wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa będzie w najbliższy piątek o godz. 16.30.
 • Gorzkie Żale będą zarówno dziś, jak i za tydzień na Mszy Świętej o godz. 9.00.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Krzysztof Świerczyński – Dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
 2. Przypominam, że są baranki do koszyczka wielkanocnego na wsparcie akcji Caritas.
 3. W dniach od 16 do 24 marca będziemy modlić się nowenną w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Rozpoczniemy w sobotę na Mszy św. o godz. 9.00.
 4. Harcerze z naszej szkoły proszą o przyniesienie odzieży dla osób bezdomnych szczególnie mężczyzn. Odzież można przynieść do szkoły w poniedziałek w godz. 7.30 – 15.00 i zostawić przy wejściu do szkoły u Pań Woźnych.

3. Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024 r.

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu wewnętrznej przemiany i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Gorzkimi Żalami będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30. Od godz. 11 będzie różaniec prowadzony przez Koła Różańcowe w intencji pokoju na świecie.

Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o praktykach wielkopostnych: poście, modlitwie i jałmużnie. Pamiętajmy o Nabożeństwach Wielkopostnych:

 • Droga Krzyżowa będzie w najbliższy piątek o godz. 15.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
 • Gorzkie Żale będą dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30, a za tydzień o godz. 9.00.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 5. Niedzieli Wielkiego Postu w dniach 17 – 19 marca.
 2. Są już baranki do koszyczka wielkanocnego w cenie 8 zł na wsparcie akcji Caritas.
 3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić się w intencji „Żołnierzy Niezłomnych”, którzy swoje życie oddali za wolność naszej Ojczyzny. Będziemy modlić się również za naszą Ojczyznę i o pokój na świecie, a zwłaszcza w Ukrainie i w Ziemi Świętej.
 4. Za tydzień na Mszy Świętej o 11.30 będzie śpiewał chór.
 5. W ostatnim czasie renowacji została poddana krata kościelna. Dziękuję Panu Janowi Sobieckiemu za pomoc finansową w tej renowacji. Obecnie do renowacji została oddana furtka od strony parku.
 6. W minionym tygodniu odbył się dekanalny konkurs biblijny, w którym pierwsze miejsce zajął i awansował do etapu diecezjalnego Łukasz Maliński.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Puszcz. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

2. Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

 1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu wewnętrznej przemiany i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o praktykach wielkopostnych: poście, modlitwie i jałmużnie. Pamiętajmy o Nabożeństwach Wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa będzie w najbliższy piątek o godz. 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
 • Gorzkie Żale będą dziś na Mszy Świętej o godz. 9, a za tydzień o godz. 11.30.
 1. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Gorzkimi Żalami będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30. Od godz. 11 będzie różaniec prowadzony przez Koła Różańcowe w intencji pokoju na świecie.
 2. Dziś na Mszy świętej o godz. 9 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwa o godz. 17.
 4. W najbliższy piątek 1. marca przypada Dzień Pamięci o „Żołnierzach Niezłomnych”. Zapraszam w ten dzień, czyli w piątek na Drogę Krzyżową połączoną z modlitwa za Ojczyzną. Zapraszam również na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę 3. marca o godz. 11.30 w czasie, której będziemy modlić się w intencji „Żołnierzy Niezłomnych”, którzy życie oddali za wolność naszej Ojczyzny. Będziemy modlić się również za naszą Ojczyznę i o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
 5. Dziś przeżywamy w kościele niedzielę „Ad Gentes”, która jest obchodzona pod hasłem „W kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Po każdej Mszy Świętej jest zbiórka do puszek na cele misyjne.

1. Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

 1. Dziś jest pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o praktykach wielkopostnych: poście, modlitwie i jałmużnie. Pamiętajmy o Nabożeństwach Wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa będzie w najbliższy piątek o godz. 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
 • Gorzkie Żale będą zarówno dziś, jak i za tydzień będą na Mszy Świętej o godz. 9.
 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. W najbliższy czwartek 22. lutego przypada 93. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie w Płocku.
  Zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00, na której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. Niedziela Zwykła – 11.02.2024 r.

 1. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O SOLIDARNOŚĆ Z OFIARAMI WOJNY NA UKRAINIE PO DWÓCH LATACH OD INWAZJI ROSYJSKIEJ.

Wkrótce minie kolejna rocznica pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych z  września 2023, od  początku wojny zostało poszkodowanych ponad 27 tys. osób cywilnych, z czego 14 tys. odniosło rany, 7 tys. poniosło śmierć, w tym ok. 500 dzieci. Zginęło ok. 70 tys. żołnierzy ukraińskich, a 120 tys. odniosło rany. Na całym świecie zarejestrowano prawie 6,5 mln uchodźców wojennych z Ukrainy, w tym prawie 1 mln w Polsce. Od samego początku wojny Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas Diecezjalnych, Biura Pomocy Kościołowi na  Wschodzie, męskich i  żeńskich zgromadzeń zakonnych, parafii, instytucji i firm oraz osób prywatnych – świadczy pomoc potrzebującym Ukraińcom zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Liczba osób, która uzyskała pomoc rzeczową w Ukrainie w 2023 wyniosła 570 tys. Tylko w ramach programu Rodzina Rodzinie otoczono bezpośrednią opieką 1800 najbiedniejszych rodzin. Wysłano ponad 90 tys. paczek z żywnością i środkami higienicznymi. Caritas pomaga rodzinom z dziećmi, angażując się w organizację kolonii letnich i obozów, wsparcia psychospołecznego w świetlicach oraz centrach dziennej pomocy osobom z niepełnosprawnościami. W naszym kraju Caritas prowadzi ponadto 28 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które wspomagają ponad 92 tys. uchodźców, wśród nich ponad 30% to dzieci. Ponad 70 tys. osób dorosłych i dzieci skorzystało ze wsparcia psychologicznego oraz różnego typu działań integracyjnych pozwalających na lepsze funkcjonowanie w polskim społeczeństwie. W kursach języka polskiego wzięło udział ponad 10 tys. osób, a 14 tys. osób otrzymało pomoc w znalezieniu zatrudnienia. W 2023 roku ponad 23 tys. osób korzystało ze schronienia w ośrodkach Caritas oraz innych placówkach kościelnych. To tylko niektóre z licznych działań, podejmowanych przez Kościół w Polsce, na rzecz ofiar wojny. Wszystkie one są niczym innym, jak Ewangelią w praktyce, w myśl słów: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Wojna trwa nadal, dlatego – mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego zwracam się z gorącym apelem o nieprzerwaną solidarność z potrzebującymi Ukraińcami. Proszę o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach w Polsce, po każdej Mszy św. w Środę Popielcową 14 lutego br. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom. Wszystkich ofiarodawców zapewniam o mojej serdecznej pamięci i modlitwie.

Abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.
 3. W najbliższą środę przypada Popielec. W ten dzień rozpocznie się w kościele Wielki Post – czas przemiany i wewnętrznej odnowy, który ma nas przygotować do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową zapraszam na Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00 z posypaniem głów popiołem. Przypominam, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły, tzw. ilościowy.
 4. Zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży. Gorzkie Żale będą w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9. Na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale szczególnie zapraszam dzieci komunijne oraz kandydatów do bierzmowania. Dzieci dostaną kartki do zbierania podpisów z uczestniczenia w Drogach Krzyżowych.
 5. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. Dariusza Olczaka. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

5. Niedziela Zwykła – 04.02.2024 r.

 1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30.
 2. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Dziękuję tym wszystkim, którzy wczoraj pomagali przy sprzątaniu w kościele.
 4. Zakończyłem kolędę. Sprawozdanie z wizyty duszpasterskiej będzie w przyszłą niedzielę.

4. Niedziela Zwykła – 28.01.2024 r.

 1. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja będzie na Mszy świętej o godz. 11.30, a przed Mszą świętą będzie różaniec.
 2. W najbliższy piątek przypada Święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia konsekrowanego. Modlić się będziemy zwłaszcza za zakony kontemplacyjne. Ofiary na tacę w ten dzień zbierane będą przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Msze Święte będą o godz. 9 i 17.

Proszę o przyniesienie gromnic, które będą poświęcane na każdej Mszy świętej.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwa.
 2. Trwa kolęda. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnność. Dziękuję za przyjmowanie po kolędzie katolickim rodzinom, które chcą uczestniczyć w życiu parafii i prosić o błogosławieństwo dla swojego domu i rodziny. Gospodyniom dziękuję za posiłki, a kierowcom dziękuję za wożenie. Dziękuję za składane ofiary na kolędę i na kościół. W tym tygodniu będę kontynuował kolędę i jednocześnie ją zakończę.
 • Poniedziałek – 29.01. – od godz. 14.00 – ul. Kwiatowa i ul. Płocka (od Państwa Nowackich – lewa strona od Płocka)
 • Wtorek – 30.01. – od godz. 14.00 –  ul. Lawendowa i ul. Płocka (prawa strona od Płocka) 

Pojazdy proszę o piętnaście minut przed planowanym początkiem kolędy.

Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, a chciałyby to uczynić proszę o zgłoszenie się.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Bąbała. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

3. Niedziela Zwykła – 21 .01. 2024 r

 1. Dziś obchodzimy w kościele niedzielę Słowa Bożego.
 2. Dziś jest dzień babci, a jutro będzie dzień dziadka. Pamiętajmy o życzeniach i modlitwie w intencji naszych dziadków.
 3. Trwa kolęda. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnność. Dziękuję za przyjmowanie po kolędzie katolickim rodzinom, które chcą uczestniczyć w życiu parafii i prosić o błogosławieństwo dla swojego domu i rodziny. Gospodyniom dziękuję za posiłki, a kierowcom dziękuję za wożenie. Dziękuję za składane ofiary na kolędę i na kościół.

W tym tygodniu będę kontynuował kolędę w następującej kolejności:

 • Poniedziałek – 22.01. – od godz. 15.00 – ul. Jasna i ul. Spokojna
 • Wtorek 23.01. – od godz. 14.00 – ul. Rolna, ul. Jaśminowa, ul. Jodłowa, ul. Wiosenna i ul. Sosnowa
 • Środa – 24.01. – od godz. 14.00 – Osiedle przy przedszkolu: ul. Wiśniowa, ul. Klonowa, ul. Dębowa i Dom Nauczyciela
 • Czwartek – 25.01. – od godz. 15.00 – Dom po SKR i ul. Kredytowa
 • Piątek – 26.01. – od godz. 15.00 – ul. Szkolna od P. Zalewskich, ul. Parkowa, ul. Medyczna i ul. Krótka
 • Sobota – 27.01. – od godz.  9.00 – ul. Ostatnia i ul. Wspólna 
 • Poniedziałek – 29.01. – od godz. 14.00 – ul. Kwiatowa i ul. Płocka (lewa strona od Płocka)
 • Wtorek – 30.01. – od godz. 14.00 –  ul. Lawendowa i ul. Płocka (prawa strona od Płocka) 

Pojazdy proszę o piętnaście minut przed planowanym początkiem kolędy.

Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, a chciałyby przyjąć proszę o zgłoszenie się.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Ambroziaka. Polecajmy zamarłego Bożemu Miłosierdziu.

2. Niedziela Zwykła – 14.01.2024 r.

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim, którzy mogą z nich skorzystać życzę dobrego odpoczynku, a jednocześnie pamiętania również w czasie ferii o niedzielnej Mszy świętej.
 2. Dziękuję za kolędę parafianom, których odwiedziłem w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnność. Dziękuję kierowcom za wożenie i gospodyniom za posiłki. Dziękuję również za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i na kościół.
 1. W tym tygodniu będę kontynuował kolędę w następującej kolejności:
 • Poniedziałek – 15.01. od godz. 15.00 – ul. Długa i ul. Piękna
 • Wtorek – 16.01. od. godz. 15.00 – ul. Cicha
 • Środa – 17.01. od godz. 13.30 – Szkolna od P. Pietrzak i ul. Sportowa
 • Czwartek – 18.01. – od godz. 15.00 – ul. Osiedlowa
 • Piątek – 19.01. – od godz. 14.00 – ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Żurawia, ul. Zachodnia, ul. Graniczna i ul. Wschodnia
 • Sobota – 20.01. od godz. 9.00 – Wólka
 • Poniedziałek – 22.01. od godz. 15.00 – ul. Jasna i ul. Spokojna

O pojazdy proszę na piętnaście minut przed kolędą.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Feliciaka. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2024 r.

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.
 2. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30.
 3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.30 będzie koncert kolęd w wykonaniu chóru.
 5. Dziękuję za kolędę parafianom, których odwiedziłem w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnność mieszkańcom Wodzymina po szosie i Ślepkowa Królewskiego; Wodzymina – wsi; Chełstowa; Dębnik po szosie do Kosina i Wólki oraz ul. Płockiej w kierunku Wólki. Dziękuję kierowcom za wożenie i gospodyniom za posiłki. Dziękuję również za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i na kościół.

W tym tygodniu będę kontynuował kolędę:

 • Poniedziałek – 01. – od godz. 9.00 – Dębniki (wieś)
 • Wtorek – 09.01. – od godz. 13.30 – Płocka od P. Gorsiak oraz Dębniki działki
 • Środa – 10.01. – od godz. 14.30 – ul. Wesoła
 • Czwartek – 11.01. – od godz. 14.30 – ul. Słoneczna
 • Piątek – 12.01. – od godz.  30 – ul. Rolna, ul. Sobota, ul. Leśna, ul. Zielona, ul. Świerkowa i ul. Modrzewiowa
 • Sobota – 01. – od godz. 9.00 – ul. Begno i ul. Dojazdowa
 • Poniedziałek – 01. – od godz. 15.00 – ul. Długa i ul. Piękna

            O pojazdy proszę piętnaście minut wcześniej.

 1. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. Zofii Wojciechowskiej. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 31.01.2023 r.

 1. Dziś w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu obchodzimy w kościele Święto Świętej Rodziny. Jest to jednocześnie ostatni dzień w roku kalendarzowym. Na Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić za zmarłych w naszej parafii w 2023 roku.
 2. Dziś po Mszy świętej o godz. 9 będzie opłatek dla grup parafialnych.
 3. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto nakazane. Msze Święte w kościele będą tak, jak w każdą niedzielę. Zapraszam na Orszak Trzech Króli, który rozpoczniemy przy spichlerzu o godz. 11.15. Będą Trzej Królowie na koniach, którzy poprowadzą Orszak do kościoła. W ramach kazania zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi. Koncert będzie wyrazem wdzięczności dla wszystkich osób, które wsparły zakup sprzętu dla naszej scholi. Zapraszam serdecznie do wspólnego świętowania.
 4. Za tydzień będzie Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 będzie kolejny koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru.
 7. Dziękuję za kolędę parafianom, których odwiedziłem w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnność mieszkańcom Juryszewa i Lasocina. Gospodyniom dziękuję za posiłki, a kierowcom dziękuję za wożenie. Dziękuję za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i na kościół.

Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

 • Wtorek – 02.01 – od godz. 9.00 – Wodzymin po szosie i Ślepkowo Królewskie
 • Środa – 03.01. – od godz. 13.00 – Wodzymin – wieś
 • Czwartek – 04.01. – od godz. 13.00 – Chełstowo
 • Piątek – 05.01. – od godz. 9.00 – Dębniki po szosie do Wólki i Kosina oraz ul. Płocka w stronę Wólki
 • Poniedziałek – 08.01. – od godz. 9.00 – Dębniki – wieś

Boże Narodzenie - 25.12.2023 r.

Rozpoczęło się nasze świętowanie Bożego Narodzenia. Życzenia kieruje do nas ks. Biskup.

Drogie Siostry, Drodzy Bracia! Pan Bóg pozwala nam po raz kolejny w naszym życiu stanąć w obliczu tajemnicy betlejemskiej groty, w  której Maryja „porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w  pieluszki i  złożyła w  żłobie” (Łk 2,7). Dzięki temu wydarzeniu grota ta stała się miejscem prawdziwie świętym, w którym zamieszkał Syn Boży, z najwyższą czcią adorowany przez Maryję i Józefa, a później przez pasterzy. Po pewnym czasie przybyli tam także Mędrcy ze Wschodu, którzy zobaczywszy Dziecię „upadli na twarz i złożyli Mu pokłon” (Mt 2,11). Pójdźmy i my pokłonić się Chrystusowi. Niech On rozjaśni mroki naszej codzienności, abyśmy – na smutne i radosne sprawy osobiste i społeczne – umieli spojrzeć na sposób Boży, czyli nie bez Boga, ale z Bogiem, bez Którego każda ludzka istota marnieje. Życzę Wam wszystkim pięknych, pełnych radości i  Bożego pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam, Waszym Rodzinom, naszej diecezji i całej naszej Ojczyźnie. Szczęść Boże!

                                                                       † Szymon Stułkowski Biskup Płocki

 1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Parafianom i Gościom wielu łask płynących od Pana Jezusa, który przychodzi do nas rodząc się w stajence betlejemskiej. Niech Boże Dziecię wspiera swoimi łaskami Wasze rodziny i obdarzy błogosławieństwem każdego z Was. Nowy Rok 2024 niech będzie czasem budowania miłości i pokoju.
 2. Dziękuję tym, którzy uczestniczyli w roratach, a szczególnie dzieciom, które na ostatnich roratach ubrały choinkę.
 3. Dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali przy przygotowaniu dekoracji świątecznej w kościele.
 4. Dziękuję firmom i osobom prywatnym, które wsparły św. Mikołaja.
 5. Dziś Msze Święte będą jeszcze o godz. 900 i 1130, a  w Święto św. Szczepana podobnie, jak w każdą niedzielę o godz. 9, 11.30 i 15.
 6. W sobotę 6 stycznia zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi. Koncert będzie wyrazem wdzięczności dla wszystkich osób, które wsparły zakup sprzętu dla naszej scholi.
 7. Zachęcam do uczestniczenia w świątecznych Mszach świętych i na chwilę modlitwy przy żłóbku Pana Jezusa.

4. Niedziela Adwentu – 24.12.2023 r.

 1. Dziś wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Spotkamy się w gronie najbliższej rodziny przy stole, podzielimy się opłatkiem, a następnie będziemy mam nadzieję uczestniczyć w Pasterce. Pasterki będą dwie, czyli o godz. 22.00 i 24.00. Na Pasterce o godz. 22 będzie św. Mikołaj.
 2. W Boże Narodzenie 25 grudnia Msze Święte będą o godz. 9.00 i 11.30, a w Święto Świętego Szczepana 26 grudnia podobnie, jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 11.30 i 15.00.
 3. Dziś dzięki Harcerzom mamy w naszym kościele „betlejemskie światło pokoju”. Można je zabierać do naszych domów po każdej Mszy Świętej.
 4. W przyszłą niedzielę 31 grudnia po Mszy świętej o godz. 9 będzie opłatek dla grup parafialnych.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić zwłaszcza za zmarłych w naszej parafii w 2023 roku.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie.
 7. W tym tygodniu w środę rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Przypominam, że jest ona wyrazem łączności rodzin z parafią oraz czasem modlitwy o błogosławieństwo dla rodzin. 

Plan kolędy:

 • Środa – 27.12. – od godz. 9.00 – Juryszewo – od P. Białaszek do P. Mizerskiego
 • Czwartek – 28.12. – od godz. 9.00 – Juryszewo – od P. Zwierzchowskich do P. Boruckich
 • Piątek – 29.12. – od  godz. 9.00 –  Lasocin – od P. Padzik do P. Gawlińskiej
 • Sobota – 30.12. – od godz. 9.00 – Lasocin – od P. Koziczyńskich do P. Bandurowicz
 • Wtorek – 02.01. – od godz. 9.00 – Wodzymin po szosie i Ślepkowo Królewskie

O pojazdy proszę o godz. 8.45.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Waldemara Atlaka. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

3. Niedziela Adwentu – 17.12.2023 r.

 1. Trwa adwent – czas oczekiwania i przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Dziś już trzecia niedziela adwentu zwana Gaudete, tzn. niedzielą radości.
 2. Zapraszam na roraty w najbliższą środę i w piątek o godz. 17.
 3. Wyjazdy do obłożnie chorych będą w najbliższy piątek 22 grudnia od godz. 9. Proszę o ich wc­ześniejsze zgłoszenie.
 4. W przyszłą niedzielę przypada wigilia. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 9 i 11.30.
 5. Zapraszam na Pasterki, które będą o godz. 22 i 24.
 6. Przy bocznym ołtarzu stoi kosz na dary od św. Mikołaja, który zawita do dzieci na Pasterce o godz. 22.
 7. Dziś po każdej Mszy Świętej jest też zbiórka do puszek na prezenty od św. Mikołaja.
 8. Opłatek dla grup parafialnych będzie w niedzielę 31 grudnia po Mszy świętej o godz. 9.
 9. W najbliższy wtorek o godz. 12 będzie pogrzeb śp. Reginy Olszewskiej. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

2. Niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

 1. Trwa adwent, czyli czas oczekiwania i duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 
 2. Zapraszam na roraty, które będą w naszym kościele w tym tygodniu w środę o godz. 17 i w piątek o godz. 16. Zapraszam z lampionami szczególnie dzieci i tych wszystkich, którzy chcą dobrze przeżyć adwent.
 3. Trwają rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i we wtorek Msze święte będą o godz. 9, 11 i 17. Msze Święte z udziałem rodzin będą w poniedziałek i we wtorek o godz. 9 (Msze święte z udziałem osób starszych) i o godz. 17 (Msze święte z udziałem młodzieży w tym kandydatów do bierzmowania). Msze Święte z udziałem dzieci będą w poniedziałek o godz. 11 (klasy 1-3) i we wtorek o godz. 11 (klasy 4-8). Spowiedź będzie podczas wszystkich Mszy Świętych w poniedziałek i wtorek. Plan rekolekcji znajduje się na stronie parafialnej oraz na facebooku.
 4. Przypominam, że na bocznym ołtarzu są do nabycia świece wigilijne Caritas.
 5. Przy bocznym ołtarzu stoi kosz na dary od św. Mikołaja, który zawita do dzieci na Pasterce o godz. 22.
 6. Dziś po każdej Mszy Świętej jest zbiórka do puszek na wsparcie katolików na wschodzie.
 7. Przypominam, że Pan Organista roznosi opłatek do naszych domów. Starajmy się przyjmować go z życzliwością. 

1. Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

 1. Dziś rozpoczął się adwent, czyli czas duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.  
 2. Zapraszam na roraty, które będą w naszym kościele w środy i w piątki
  o godz. 17. Zapraszam z lampionami szczególnie dzieci i tych wszystkich, którzy chcą dobrze przeżyć adwent. Dzieci otrzymają karteczki uczestnictwa w roratach i będą zbierać podpisy uczestnictwa, a na ostatnich roratach wspólnie ubierzemy choinkę i będą nagrody za udział w roratach.
 3. Rekolekcje adwentowe będą w tym roku w dniach od 10 do 12 grudnia, czyli rozpoczną się za tydzień od drugiej niedzieli adwentu. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. Robert Banasiak – Wiceekonom naszej diecezji. Msze Święte w niedzielę będą, jak zwykle o godz. 9, 11.30 i 15. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte będą o godz. 9, 11 i 17. Msze Święte z udziałem rodzin będą w poniedziałek i w wtorek o godz. 9 i 17 (Msze Święte o godz. 17 z udziałem młodzieży w tym kandydatów do bierzmowania). Msze Święte z udziałem dzieci będą w poniedziałek o godz. 11 (klasy 1-3) i we wtorek o godz. 11 (klasy 4-8). Spowiedź będzie podczas wszystkich Mszy Świętych w poniedziałek i wtorek. Plan rekolekcji znajduje się na stronie parafialnej oraz na facebooku.
 4. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30, a przed Mszą Świętą będzie różaniec.  
 5. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. Dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu dekoracji adwentowej.
 7. Są już wigilijne świece Caritas, które stoją na bocznym ołtarzu.
 8. Przy bocznym ołtarzu stoi kosz na dary od św. Mikołaja, który zawita do dzieci na Pasterce o godz. 22.
 9. Od jutra Pan Organista będzie roznosił opłatek do naszych domów. W tym tygodniu odwiedzi mieszkańców wiosek.

34. Niedziela Zwykła – Chrystusa Króla - 26.11.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego, zwana Niedzielą Chrystusa Króla Wszechświata.  
 2. Za tydzień rozpoczniemy adwent, czyli czas oczekiwania i przygotowania na  Święta Bożego Narodzenia.
 3. Rekolekcje adwentowe będą w tym roku w dniach od 10 do 12 grudnia – od drugiej niedzieli adwentu.
 4. W przyszłą niedziele na Mszy świętej o godz. 9 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 5. Przypominam, że można ciągle zapisywać intencje na przyszły rok, jak również wypominki.
 6. Przypominam, że trwają zapisy na czerwcową pielgrzymkę na Litwę.
 7. Dziś w naszej Parafii przeżywamy odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze Święte będą o godz. 9, 12 (Suma Odpustowa) i 15. Dziękuję ks. Radosławowi Zawadzkiemu Dyrektorowi Caritas Diecezji Płockiej za przewodniczenie Mszy Świętej odpustowej i wygłoszone kazanie. Dziękuję za obecność i modlitwę kapłanom. Dziękuję za oprawę liturgiczną Ministrantom, Lektorom, Scholi, Strażakom i Harcerzom. Bóg zapłać za wspólną modlitwę wszystkim Parafianom i Gościom.
 8. W najbliższy wtorek o godz.13 będzie pogrzeb śp. Szczepana Stańczaka. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

33. Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 jest spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz ich rodziców.
 2. Przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze święte będą o godz. 9, 12 i 15. Zapraszam do wspólnej modlitwy i świętowania.
 4. W dniach od 10 do 13 czerwca organizowana jest w naszej parafii pielgrzymka na Litwę – Wilno, Troki, Kowno itd. Koszt wyjazdu to 990 zł. Szczegóły znajdują się na ulotce pod chórem i na fecebooku oraz na stronie parafialnej.
 5. Dziękuję firmie Państwa Piotrowicz z Lasocina za prace przy oświetleniu kościoła – najpierw montaż lamp przed kościołem, a wczoraj założenie włącznika czasowego tak, aby kościół był oświetlony przez całą noc.
 6. Przypominam, że można ciągle zapisywać wypominki roczne i intencje mszalne na przyszły rok. Pamiętajmy o duszach w czyśćcu cierpiących.

32. Niedziela Zwykła – 12.11.2023 r.

 1. Dziś w kościele obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy świętej jest zbiórka do puszek na wsparcie kościoła na bliskim wschodzie.
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz ich rodziców.
 4. Odpust ku czci św. Katarzyny będzie w tym roku w niedzielę 26 listopada.
 5. Przypominam, że można ciągle zapisywać wypominki roczne i intencje mszalne na przyszły rok. Pamiętajmy o duszach w czyśćcu cierpiących.

31. Niedziela Zwykła – 05.11.2023 r.

 1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie na Mszy Świętej o godz. 11.30.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 3. W najbliższą sobotę 11. listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości w 105. rocznicę jej odzyskania. Msza Święta za Ojczyzną w naszym kościele będzie o godz.11. Zapraszam na tę Mszę Świętą dzieci wraz z rodzicami, Strażaków, Harcerzy i wszystkich, którzy pragną modlić się za naszą Ojczyznę Polskę. Po Mszy Świętej zaśpiewamy wspólnie Hymn Polski, a następnie będzie ognisko patriotyczne z pieczeniem kiełbasek i słodka niespodzianka. Zachęcam do zabrania do kościoła naszych symboli narodowych, jak również do wywieszania w ten dzień flag narodowych na naszych domach.
 4. Przypominam, że można ciągle zapisywać wypominki roczne i intencje mszalne na przyszły rok. Pamiętajmy o duszach w czyśćcu cierpiących.

30. Niedziela Zwykła – 29.10.2023 r.

 1. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie na Mszy Świętej o godz.11.30. Przed Mszą Świętą Koła Różańcowe poprowadzą różaniec.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwa i do sakramentu pokuty. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 do 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a w pierwszą sobotę miesiąca o godz.16.00 będzie różaniec.
 3. W najbliższy wtorek w ostatnim dniu października zapraszam na różaniec i wręczenie nagród za uczęszczanie oraz „procesję świętych” wokół kościoła. Dzieci proszę o przebranie się w stroje przypominające różnych świętych.
 4. W środę 1. listopada będzie Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta
  w kościele będzie o godz. 9, a na cmentarzu około godz. 11.30. Przed Mszą Świętą o godz. 11.00 wyruszymy z kościoła w procesji, a na cmentarzu przy pięciu stacjach będziemy odmawiać różaniec i modlić się wypominkami jednorazowymi za zmarłych. Bezpośrednio po procesji będzie Msza Święta. W Uroczystość Wszystkich Świętych Harcerze będą kwestować na naszym cmentarzu po raz drugi na odnowę grobu ks. Łukasza Płoskiego – byłego proboszcza naszej parafii, a ofiary na tacę będą przeznaczone na opłaty związane z wywozem śmieci z cmentarza.
 5. W czwartek 2. listopada będziemy obchodzić Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte będą o godz. 9 i 17. Po Mszy Świętej o godz. 9 będzie procesja wokół kościoła i modlitwa za zmarłych, a o godz. 16.30 będzie różaniec w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Pamiętajmy też o oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych w czasie trwania, której można uzyskiwać odpusty za zmarłych.
 6. Przypominam, że można zapisywać Msze Święte i wypominki roczne i jednorazowe. Nie zapominajmy, że modlitwa za zmarłych to największy dar dla nich, a duża ilość zniczy i kwiatów ewentualnego czyśćca naszym zmarłym nie skróci. Starajmy się również myśleć ekologiczne i zadbać o jak najmniejszą „produkcję śmieci”. Porządkując swoje groby pamiętajmy o pozostawieniu porządku na cmentarzu.
 7. Dziś Harcerze z naszej szkoły rozprowadzają znicze pozyskane z hurtowni Zniczland. Zebrane pieniądze przeznaczą na wyjazd po betlejemskie światełko pokoju.

Parafia Rzymskokatolicka św. Floriana w Radzanowie ul. Płocka 30, 09-451 Radzanowo/ tel. 24 261 34 20